Nebunie totală la Elveţia-România! Meciul s-a decis în prelungiri. Scor mincinos în preliminariile EURO 2024

Nebunie totală la Elveţia-România! Meciul s-a decis în prelungiri. Scor mincinos în preliminariile EURO 2024. Tricolorii au fost surclasaţi aproape toată partida de la Lucerna, dar finalul a fost incredibil.

Meci incredibil pentru elevii lui Edi Iordănescu! S-a terminat Elveţia-România. Scor mincinos în preliminariile EURO 2024. Tricolorii au jucat groaznic la Lucerna, în faţa celei mai bune echipe din grupă. Totuşi, am reuşit o egalare miraculoasă în prelungiri

Băieţii lui Edi Iordănescu au fost surclasaţi la toate capitolele. S-a terminat Elveţia-România 2-2, dar totul s-a decis pe final.

Nebunie totală la Elveţia-România!

Edi Iordănescu a ales să joace cu 5 fundaşi. A băgat autobaza în poartă, dar degeaba. În prima repriză nu am avut nicio şansă.

Amdouni a reuşit o dublă în prima repriză. A marcat în minutele 28 şi 41. Reuşitele sale puteau adus 3 puncte liniştite pentru elveţieni care nu au mai forţat în partea a doua. Nu a fost însă aşa. În ultimul minut de joc, rezerva Mihăilă a reuşit să reducă din diferenţă. Mai mult, în prelungiri, Mihăilă a marcat după un alt contraatac. S-a terminat Elveţia-România 2-2 şi tricolorii rămân neînvinşi în grupă. Avem 8 puncte după primele două meciuri şi suntem pe locul secund. Acesta ne duce, momentan, la turneul final.

În celelalte meciuri ale serii din grupă Israel a învins Andorra cu 2-1 şi Belarus a produs surpriza. A bătut Kosovo cu 2-1.