Gigi Becali s-a enervat! Vrea să dea afară un jucător după 3 meciuri: ‘Bă, m-am luat după voi!’

Gigi Becali s-a enervat! Vrea să dea afară un jucător de la FCSB după doar trei meciuri. Chiar managerul general al vicecampioanei, Mihai Stoica, a fost cel care a făcut dezvăluirea.

Gigi Becali nu-l mai vrea la echipă pe Vadim Raţă, cel care abia a fost achiziţionat de la FC Voluntari.

Gigi Becali s-a enervat!

Gigi Becali este total nemulţumit de evoluţiile lui Vadim Raţă. Mijlocaşul tocmai a fost cumpărat de la FC Voluntari cu 300.000 de euro. Fotbalistul s-ar putea întoarce foarte repede la echipa ilfoveană.

Mihai Stoica a dezvăluit că finanţatorul i-a reproşat acestuia, dar şi lui Nicolae Dică faptul că l-a luat pe jucător de la Voluntari. „Gigi e nemulțumit de Rața. Zice: «Bă, m-am luat după voi!». Dar noi nu putem să știm cum face tranziția un jucător de la o echipă mai mică la noi. Țucudean părea interesant la Dinamo, a plecat în Belgia, nimic, a fost bun la CFR, la Viitorul, dar la noi spunea că e greu tricoul.

Sunt echipe care au tricouri grele pentru unii jucători. Nu știu dacă e posibil să plece Rața, doar la Voluntari ar putea, oricum, pentru că a evoluat deja pentru două echipe în acest sezon. Nu știu ce discuții sunt, dar asta e realitatea”, a declarat MM la Orange Sport.

Raţă a semnat pe doi ani cu FCS şi are un salariu lunar de 10.000 de euro cu o clauză de reziliere în valoare de un milion de euro. Raţă a bifat doar 3 partide pentru FCSB, în total 113 minute.

A fost schimbat la pauza meciurilor cu Chindia, scor 3-2 și Hermannstadt, scor 2-2, dar a intrat şi în finalul meciului cu Viking, 1-2, din turul play-off-ului de Conference League.