Serie B romena! Man, Marin și Moruțan, MVP-urile etapei în Italia!

Dennis Man is… the man! Fotbalistul pentru care Parma a dat 13 milioane de euro FCSB-ului a fost MPV-ului meciului cu Frosinone de aseară. Man a dat două pase decisive, a oferit în doar 15 minute.  Românul a reușit un assit la golul lui Ansaldi din minutul 21, iar apoi i-a pasat ideal lui Zanimacchia.

Parma a reușit Frosinone să o învingă pe Frosinone cu 4-3, chiar dacă a jucat în 9 oameni.  Parma a făcut 37 de puncte și a urcat pe locul 7 în Serie B.

Olimpiu Moruțan și Marius Marin au fost titulari pentru Pisa în meciul cu Perugia, scor 2-1. Golurile Pisei au fost marcate de ei, în repriza secundă. Moruțan a marcat în minutul 51, iar Marin l-a imitat, după șapte minute.

Pisa a făcut 38 de puncte și a urcat pe locul 6, la unul în spatele lui Reggina și la unul în fața Parmei.

În etapa viitoare, numărul 27 din Serie B, românii se vor bate între ei: Parma va primi vizita celor de la Pisa, marți, 28 februarie, ora 21.30.