Probleme mari pentru Dennis Man! Ce s-a întâmplat la ultimul meci. Tricolorul are probleme de sănătate

Probleme mari pentru Dennis Man! S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci. Tricolorul are probleme de sănătate. S-a accidentat în ultimul meci al echipei. Tehnicianul echipei a dat toate detaliile.

La meciul dintre Parma și Como, scor 1-1, Dennis Man, care a fost schimbat după 45 de minute, a suferit o accidentare la gambă.

Probleme mari pentru Dennis Man!

Fabio Pecchia, tehnicianul de la Parma, a declarat că Dennis Man a suferit o accidentare în timpul meciului din etapa cu numărul 26. A fost schimbat la pauză.

Antrenorul a declarat că accidentarea nu este gravă, iar tricolorul se poate reface în decursul unei săptămâni.

„Sper că nu este nimic serios. A încasat o lovitură în gambă. Sunt liniștit pentru că nu este vorba de o problemă musculară. Este doar o chestiune de timp pentru refacere”, a spus Fabio Pecchia.

Jurnaliștii de la Parma Live au scris despre Dennis Man că ar putea lipsi de la următorul meci al echipei, care va avea loc pe teren propriu, cu Cosenza.

Parma este liderul clasamentului în Serie B, cu 55 de puncte acumulate după 26 de runde. În sezonul în curs, Man a fost declarat cel mai bun jucător al echipei. Acesta a reușit 12 goluri și 6 pase decisive, în 25 de partide.

Jucătorul de la naționala lui Edi Iordănescu este cotat de Transfermarkt la 5 milioane de euro.