Valentin Mihăilă rupe tăcerea! Anunţ clar al tricolorului după meciul celor de la Parma. Ce a făcut Dennis Man

Valentin Mihăilă rupe tăcerea! Anunţ clar al tricolorului după meciul celor de la Parma. S-a aflat ce a făcut Dennis Man în egalul cu Como, scor 1-1. Presa din Italia a lăudat prestațiile românului.

La meciul Parma – Como, scor 1-1, Valentin Mihăilă a fost omul meciului. A oferit pasa decisivă la golul lui Adrian Benedyczak. Cât despre Dennis Man, acesta a fost schimbat la pauză, din cauza prestației sub aşteptări.

Valentin Mihăilă rupe tăcerea!

În schimb, prestația lui Valentin Mihăilă nu au fost trecută cu vederea de presa din Italia, care l-au notat cu 6,5. A fost desemnat cel mai bun jucător al meciului.

„Nu știu dacă este cel mai bun meci al meu. Ne-am luptat cu toții, am suferit cu toții. A fost un meci greu împotriva unei echipe care a jucat, știam că driblează bine. Mă bucur pentru acest egal și pentru acest punct adus acasă.

În fotbal poți greși, greșim cu toții, am luat un punct și suntem acolo, sus. Eram în stânga și am preferat să nu risc, l-am văzut pe Benek, care era poziționat mai bine decât mine, și Dennis era în spate, dar nu l-am văzut. I-am pasat lui Benek.

Eu sunt bine, mă antrenez bine și nu am avut probleme de când am început anul acesta, sunt foarte mulțumit de acest aspect”, a declarat Valentin Mihăilă după meci, potrivit Parma Live.

Dennis Man, criticat de jurnaliștii italieni

„Terenul greu nu îl ajută, n-a prins o zi prea bună.

Caută prea des finețuri inutile și, în ciuda acestui fapt, în mai multe rânduri a avut șansa de a șuta spre poarta adversă, dar n-a făcut-o niciodată cu forța potrivită. Pecchia l-a lăsat în vestiar la pauză”, au scris jurnaliștii de la sursa menționată mai sus.

Parma este în continuare ocupanta locului 1, în clasamentul din Serie B, și are acumulate 55 de puncte. Locul 2 este ocupat de Venezia, care este la 7 puncte în spate, iar poziția a treia este a celor de la Cremonese, care are 47 de puncte.