Meci nebun pe Cluj Arena! S-a terminat U Cluj-CFR Cluj. Răsturnări halucinante de scor

Meci nebun pe Cluj Arena! S-a terminat U Cluj-CFR Cluj. Răsturnări halucinante de scor în derby-ul Clujului. A fost o nebunie de meci, cu apărări care au permis un spectacol nebun la ambele porţi.

U Cluj-CFR Cluj a fost cel mai frumos meci al noului sezon al Superligii. Şepcile roşii au început perfect duelul cu echipa lui Andrea Mandorlini.

S-a terminat U Cluj-CFR Cluj

Băieţii lui Toni Petrea au început perfect meciul. Au deschis scorul după doar 10 minute de joc prin Ianis Stoica. Acesta nu mai marcase de peste un an. S-a făcut 2-0 în minutul 38. Acelaşi Ianis Stoica a dublat avantajul gazdelor. Trupa lui Andrea Mandorlini a revenit la ultima fază a primei reprize. Otele a redus din diferenţă.

Trupa lui Andrea Mandolini a făcut legea în repriza a doua. Avounou a egalat în minutul 56. Şi apărarea gazdelor a fost foarte slabă în acest meci, iar Ajeti a făcut 2-3, în minutul 68. Nistor a făcut 3-3 din penalty, în minutul 48. Doar 4 minute a fost egal pentru că Jefte i-a adus din nou pe oaspeţi în avantaj.

S-a terminat U Cluj-CFR Cluj 3-4 şi trupa lui Andrea Mandorlini scoate un rezultat mare în derby-ul oraşului. De partea cealaltă, scaunul lui Toni Petrea se clatină din ce în ce mai mult.

U Cluj – CFR Cluj, echipe de start:

U Cluj: Iliev – Oancea, Pițian, Miron, Mitrea, Vătăjelu – Nistor, Bic, Chipciu – Stoica, Popa
Rezerve: Gorcea, Dimitrov, Filip, Perianu, Simion, Hofman, Tescan, Calcan, Popadiuc
Antrenor: Toni Petrea

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Ajeti, Kresic – Krasniqi, Avounou, Tachtsidis, Muhar, Camora – Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich, Țîru, Morgan, Filip, Deac, Fica, Konoplyanka, Mihai, Jefte
Antrenor: Andrea Mandorlini

Arbitru: Sebastian Colțescu (București) / A1: Mircea Orbuleț (București) / A2: Adrian Popescu (Craiova) / Arbitru VAR: Andrei Chivulete (București) / Arbitru AVAR: Andrei Constantinescu / R1: George Găman (Craiova) / Observator arbitri: Octavian Șovre (Satu Mare)
Stadion: „Cluj Arena” (capacitate – 30.201 locuri)