Ilie Năstase a dat verdictul! Ce trebuie să facă Sorana Cîrstea la US Open. Moment crucial pentru cariera româncei

Ilie Năstase a dat verdictul! S-a aflat ce trebuie să facă Sorana Cîrstea la US Open. Moment crucial pentru cariera româncei. Are şansa să pătrundă în careul de aşi al ultimului turneu de Mare Şlem al anului.

Ilie Năstase va fi alături de Sorana Cîrstea înainte de meciul din sferturile de finală de la US Open cu Karolina Muchova.

Ilie Năstase a dat verdictul!

Ilie Năstase este impresionat de ce a reușit Sorana Cîrstea în acest sezon. Crede că Sorana nu are nevoie de niciun sfat, pentru că aceasta știe foarte bine ce are de făcut.

„Nu trebuie să îi spun eu ce are de făcut. Știe foarte bine! E o performanță mare, iar dacă bate e și mai bine! A prins o formă bună.

E un meci dificil, dar acolo niciun meci nu e ușor, indiferent de adversar! Am văzut că conduce cu 3-1 la meciuri Muchova.

Alea nu mai contează, s-au dus, meciuri jucate și terminate și acum începem de la zero. Nu spune nimic asta!”, a spus Ilie Năstase, pentru Fanatik.

Ilie Năstase: „Cu avionul privat mă duc!”

Ilie Năstase e de părere că Sorana Cîrstea este în cel mai bun moment din întreaga carieră.

„Eu cred că așa spune ea. A mai avut vreo 14 ani un sfert de finală la Roland Garros din ce îmi aduc aminte. A avut o formă bună, tabloul a fost și el bun. Sunt multe lucruri care contează.

Dacă mă invită prietenul ei, Ion Ion, mă duc! Cu avionul privat mă duc! Dacă mă invită.

Așa să stau la coadă pe la aeroport… Să ajungă în semifinale sau în finală și vedem cine merge la meci. Îi doresc multă baftă și sper să câștige!”, a mai spus Năstase, petru sursa citată mai sus.

Ion Ion Țiriac, mesaj emoționant pentru Sorana

Iubitul Soranei Cîrstea i-a transmis un mesaj emoționant după victoria în fața Belindei Bencic și calificarea în sferturile de finală la US Open. Aceasta a repostat postarea postarea pe contul ei de Instagram.

„28 de ani de antrenamente. Peste 25 de accidentări serioase. Fără Crăciun, fără zile de naștere sau petreceri de Anul Nou.

Peste un milion de kilometri străbătuți. O viață plină de lacrimi, dureri, dubii, înfrângeri grele. Și la un moment dat de-a lungul călătoriei, acest zâmbet din străfundul sufletui face să merite toate aceste sacrificii. Felicitări, Sorana Cîrstea, era așteptat de mult și meritat pe deplin. Sunt mândru de tine”, a fost mesajul acestuia.