Doi foști internaționali, avertisment pentru Gigi Becali. Gafă uriașă făcută de latifundiar la meciul cu Rapid

Doi foști internaționali au venit cu avertismente pentru Gigi Becali, după gafa uriașă făcută de latifundiar la meciul pierdut contra Rapid, scor 1-0.

Basarab Panduru s-a arătat surprins de una dintre schimbările efectuate de FCSB la pauză, chiar când giuleștenii erau în avantaj.

De altfel, la pauza meciului disputat în Giulești, Billel Omrani, Iulian Cristea și Andrei Cordea au fost incluși în partidă în locul jucătorilor Andrea Compagno, Malcom Edjouma și Joyskim Dawa.

Basarab Panduru, critici la adresa lui Gigi Becali

El a vorbit despre introducerea lui Billel Omrani în meci, mișcare pe care a considerat-o riscantă.

„FCSB s-a trezit în repriza a doua. Totul se schimbă la pauză. Schimbările nici nu ştiu dacă sunt inspirate sau nu. Nu ştiu cum poţi să introduci un jucător care are deja un cartonaş galben, mă refer la Omrani.

Vii cu vrăjeala aia doar că e atacant şi nu face faulturi, dar nu e adevărat! Eu cred că Gigi nu a ştiut că Omrani are galben”, a spus Panduru, conform Orange Sport.

Florin Răducioiu critică apărarea celor de la FCSB

Și Florin Răducioiu a vorbit despre meciul Rapid-FCSB. Fostul atacant îi consideră responsabili de eșecul roș-albaștrilor pe Adrian Șut și Deian Sorescu. Declarația a fost făcută în emisiunea „Fotbal Show” de la Prima Sport.

„E o acţiune rapidă a Rapidului, desfășurată pe partea stângă. Dar e o mare greşeală a jucătorilor de la FCSB. Practic, Sorescu şi Şut ar fi trebuit să fie imediat acolo, la Albu, care-i liber și marchează fără probleme.

Prea uşor a străpuns apărarea cu această pasă. Sorescu era pur şi simplu… Eu v-am şi spus. Sorescu nu este apărător. Sorescu nu are această calitate. Olaru la fel”, a explicat Florin Răducioiu.