Dezvăluirea serii despre Adrian Mutu! Debut nebun pentru Briliant la Neftchi Baku. Yuri Matias a dat lovitura.

Adrian Mutu a debutat cu noroc la azeri. Neftchi Baku s-a calificat în turul trei preliminar din UEFA Conference League.

Anunţul nopţii pentru Adrian Mutu

Formația antrenată de Adrian Mutu s-a impus cu scorul de 2-0 în manșa retur, pe teren propriu, cu Zeljeznicar.

În tur, în deplasarea din Bosnia, Neftchi Baku a încheiat la egalitate, scor 2-2, cu formația gazdă. În turul trei preliminar din UEFA Conference League, echipa lui Adrian Mutu va avea un adversar dificil. Besiktas s-a impus în primul meci cu 3-1, în fața celor de la Tirana.

„Briliantul” a semnat cu Neftchi Baku un contract pe o perioadă de două sezoane, cu posibilitate de prelungire pe încă unul, iar azerii au subliniat că tehnicianul român va beneficia de un buget uriaș și va trebui să răspundă conducerii cu realizarea unor obiective pe măsură.

„Și-a asumat responsabilitatea de a face echipa campioană și a promis, totodată, că se va califica în grupele Champions League. Bineînțeles că nu cu mâinile goale! Antrenorul român a cerut mărirea bugetului, care va crește de 1,5 ori”, a explicat Sport Info.

Saief a deschis scorul, în minutul 20, în timp ce tabela a fost închisă de Yuri Matias, în minutul 68. Astfel, şi fostul jucător al celor de la CFR Cluj a debutat cu dreptul pentru noua sa echipă.