Vestea momentului despre Dan Petrescu! S-a terminat meciul din Liga Campionilor Asiei. Antrenorul român s-a dezlănțuit

Vestea momentului despre Dan Petrescu! S-a terminat meciul din Liga Campionilor Asiei. Antrenorul român nu s-a mai putut abține și a făcut scandal la finalul meciului.

Echipa antrenată de Dan Petrescu, Jeonbuk, a obținut victoria în duelul cu Pohang, 2-0, în manșa tur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Dan Petrescu, debut cu victorie în 2024!

Dan Petrescu s-a enervat cumplit la meciul din Cupa Campionilor Asiei. Antrenorul român este supărat pentru că mai mulți jucători s-au accidentat și a declarat că se gândește serios daca va juca sau nu în manșa secundă

„Sunt fericit pentru rezultat și pentru joc. În prima repriză, am fost stabili. În repriza a doua, adversarul s-a aruncat în atac.

Păcat că am avut un jucător accidentat, dar ne vom pregăti bine pentru a avea un rezultat bun și în retur, pentru a avansa în sferturi.

I-au ”smuls” ochii lui Lee. Hernandez a fost, de asemenea, rănit. Mă gândesc dacă să joc sau nu în manșa a doua. Kim Tae-Hwan este și el obosit. Nu știu ce se va întâmpla înainte de retur, dar mă voi pregăti bine.

Victoria de azi va avea un impact pozitiv asupra fanilor și jucătorilor. Mai avem de jucat returul. Atmosfera din echipă se îmbunătățește, cu siguranță. Au depășit lipsa de victorii împotriva lui Pohang, în sezonul trecut. Vom depune eforturi mari pentru a face din capacitatea fiecărui individ o echipă bună”, a declarat Dan Petrescu,

Jeonbuk a deschis scorul partidei în minutul 17, în urma execuției lui Hernandes. În repriza secundă, Hyun-Beom Ahn a înscris dintr-o lovitură de cap.

Partida retur dintre Jeonbuk și Pohang este programată pe 20 februarie, la ora 12:00.