S-a dezlănţuit după înfrângerea din derby! Dan Nistor nu s-a mai abţinut: ‘E o prostie’ + Mesaj pentru fani

S-a dezlănţuit după înfrângerea din derby! Dan Nistor nu s-a mai abţinut. Era la capătul răbdării după meciul pierdut în faţa rivalilor de la CFR Cluj. Mesaj incredibil pentru fanii şepcilor roşii.

U Cluj-CFR Cluj a fost cel mai frumos meci al noului sezon al Superligii. Şepcile roşii au început perfect duelul cu echipa lui Andrea Mandorlini.

Dan Nistor nu s-a mai abţinut, dezamăgit după înfrângerea echipei

Băieţii lui Toni Petrea au început perfect meciul. Au deschis scorul după doar 10 minute de joc prin Ianis Stoica. Acesta nu mai marcase de peste un an. S-a făcut 2-0 în minutul 38. Acelaşi Ianis Stoica a dublat avantajul gazdelor. Trupa lui Andrea Mandorlini a revenit la ultima fază a primei reprize. Otele a redus din diferenţă.

Dan Nistor s-a arătat dezamăgit de meciul echipei sale. Mai mult, şi-a înţepat colegii pentru uşurinţa cu care s-au primit golurile.

„Nu prea e frumos rezultatul. Nu pot să cred că am pierdut. Am marcat 3 goluri acasă, dar am pierdut. E o prostie. Au revenit pe final de primă repriză. Putea să fie 4-0. Au revenit 2-2.

Nu am putut să facem o bucurie fanilor. pentru ei am jucat. Să ridicăm capul din pămnt. Este inadmisibil pentru mine să dai 3 goluri şi să pierzi acasă. Am revenit acasă, dar ne pare rău că nu i-am putut face ferciţi. Să fim mai atenţi. Când pierdem, pierdem toţi, când câştigăm, să câştigăm toţi”, a spus Dan Nistor, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.