Nicolae Dică a pus tunurile pe arbitru, după eliminarea din Cupă: `Nu știa cum să ne dea Sepsi gol, cum să dea penalty mai repede`

Nicolae Dică a pus tunurile pe arbitru, după eliminarea din Cupă. Antrenorul de la CS Mioveni l-a mitraliat, pur și simplu, pe arbitrul Iulian Dima, după înfrângerea cu Sepsi OSK, 1-4, din sferturile Cupei României Betano.

Nicolae Dică a răbufnit la flash-interviul de după meci. N-a mai rezistat și și-a vărsat nervii pe arbitrul Iulian Dima.

”Nu știa cum să dea roșu mai repede”

Dică i-a reproșat în primul rând cartonașul roșu primit de Vlad Pop, cel care l-a lovit fără minge pe Marius Ștefănescu. Mioveni a jucat o repriză în zece oameni, iar Sepsi a pulverizat-o.

”Să jucăm de plăcere”

„Am făcut o partidă bună, deși am luat 4 goluri. Prima repriză a fost echilibrată, am încercat să ieșim cu mingea de la portar, să jucăm și noi un fotba plăcut. Și în a doua repriză am încercat să jucăm, chiar dacă am avut om în minus.

Băieții au avut o atitudine bună, nu am ce să le reproșez.A încercat să facem pressing sus, să egalăm. Le-am spus jucătorilor că mai avem 7 meciuri, trebuie să jucăm cu plăcere”, a mai spus Dică, după eliminarea din Cupă.