Marius Șumudică i-a luat prin surprindere pe toți. Ce a făcut înaintea meciului Gaziantep – Adana Demirspor. Imagini virale

Marius Șumudică i-a luat prin surprindere pe toți cu gestul făcut înaintea meciului Gaziantep – Adana Demirspor. Imaginile au devenit virale.

Echipa antenată de român a terminat la egalitate meciul cu Adana, scor 2-2, în cadrul etapei cu numărul 17 din campionatul turc. Gaziantep este pe locul 15, cu 16 puncte acumulate.

Marius Șumudică i-a luat prin surprindere pe toți

Marius Șumudică a făcut un gest de senzație înaintea meciului jucat de echipa sa cu Adana Demirspor. Imaginile care se pot vedea foarte rar în fotbal au deveni rapid virale.

Antrenorul român i-a oferit arbitrului Bahattin Șimșek flori, arătând că echipa sa este împotriva violenței în sport.

Gesul vine după ce în Turcia a avut loc un eveniment dee-a dreptul șocant. Arbitrul Halil Umut a fost bătut pe teren de către șeful clubului Ankaragucu, Faruk Koca.

După startul meciului dintre Gaziantep și Adana Demirspor, fotbaliștii s-au oprit pentru un minut arătându-și solidaritatea față de arbitrul care a fost bătut.

Echipa românului, doar egal

Gaziantep a condus cu 2-0, până în minutul 70, dar a fost egalată. Kizildag a deschis scorul în minutul 17, iar la 10 minute distanță, Markovic a înscris pentru 2-0. Akaba a redus din handicap în minutul 72, iar aproape imediat Akintola a restabilit egalitatea.

Echipa lui Șumudică este pe locul 15 în Turcia, cu un total de doar 16 puncte acumulate. Adana Demirspor a urcat pe locul 6, după ce a adunat 24 de puncte.