Marius Ştefănescu are tupeu! Anunţul serii după victoria cu CFR Cluj: ” + Vitalie Damaşcan, mesaj pentru noul antrenor

Marius Ştefănescu are tupeu! Anunţul serii după victoria cu CFR Cluj. Sepsi a dat lovitura. A întors scorul contra echipei din Gruia şi a reuşit să urce pe loc de play-off în Superliga. Sepsi-CFR Cluj 2-1 şi covăsnenii sunt în formă maximă.

Marius Ştefănescu s-a dezlănţuit! A făcut anunţul serii după victoria cu CFR Cluj. A spus clar care este obiectivul covăsnenilor în Superliga.

Marius Ştefănescu are tupeu!

„Un meci cu două reprize diferite. În prima ne-au dominat, dar după pauză am fost mai montaţi. Ne bucurăm că am luat cele 3 puncte care sunt foarte importante. E un lucru foarte bun. Ăsta e obiectivul nostru. Să rămânem în primele 6. Mă bcuur că am reuşit să punem în practică ce ne-a spus la pauză. Este un plus când jucătorii de pe bancă şi vin bine”, a spus Marius Ştefănescu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Vitalie Damaşcan a adus victoria lui Sepsi cu golul său din minutul 85. I-a transmis şi un mesaj clar noului antrenor, Bernd Storck. Vrea să i se dea mai multe şanse. „Nu-mi găsesc cuvintele. A fost un moment frumos. A venit foarte târziu acest gol.

Mă bucur că am marcat şi mi-am ajutat echipa să ajungem pe loc de play-off. Meci greu, contra unei echipe foarte bune. Ştiam că va fi aşa, dar am fost determinaţi. Am crezut până la final. a venit şi momentul meu într-un final. A început o nouă eră cu noul antrenor. O schimbare aduce un aer nou. Am încercat să trag de mine şi să mă impun. Sper că lucrurile se vor schimba şi vor merge mai bine. Nu vreau să mă gândesc la plecare”, a spus Damaşcan, conform sursei citate.