Fiul lui Alexandru Tudor, sincer după ce a debutat la FCSB: ‘M-am sufocat un pic’

Vlad Tudor, fiul lui Alexandru Tudor, a debutat pentru FCSB în meciul cu Oțelul Galați (0-0), din runda a doua a grupei B din Cupa României.

Pintilii l-a trimis în teren pe fiul fostului arbitru în repriza a doua în locul lui Bogdan Rusu. Acesta a ratat o ocazie bună în minutul 50. După meci, fotbalistul de doar 18 ani a fost sincer și a recunoscut că nu i-a fost deloc ușor să joace la echipa mare.

„A fost o experiență frumoasă, faptul că am debutat la echipa mare. M-am simțit bine. Am avut șansa să marchez, din păcate n-am fructificat-o.

Sper să continui să cresc și să încep să joc regulat. Oarecum speram să joc, dar nu eram sigur. M-a ajutat și Dumnezeu și am debutat astăzi.

Am vrut să intru cu energie. M-am sufocat un pic pentru că ritmul este diferit față de ce sunt obișnuit. Poate că și presiunea și-a spus cuvântul. Însă cred că am depus un efort destul de bun”, a spus Vlad Tudor după meci.

Vlad Tudor: „Tatăl meu nu știa”

Fiul lui Alexandru Tudor a dezvăluit că tatăl său nu a știut că va debuta la FCSB în acest meci.

„Tatăl meu nu mi-a spus nimic înainte, nu știa că debutez.

N-am un model, dar sunt câțiva fotbaliști pe care îi admir. Zlatan Ibrahimovic, Ronaldo, Messi și Hagi dintre români. Mi-a plăcut mai mult mingea decât fluierul”, a mai spus Vlad Tudor după meci.