Final nebun la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi-UTA. Meciul s-a decis în prelungiri

Final nebun la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi-UTA. Meciul s-a decis în prelungiri. După un joc foarte slab, toată lumea se aştepta la un 0-0. Trupa lui Liviu Ciobotariu nu-şi revenise după eliminarea din play-off-ul Conference League.

Cei 2.600 de spectatori care au asistat la meci se pregăteau să plece. Totuşi, băieţii lui Liviu Ciobotariu au dat lovitura în prelungiri.

S-a terminat Sepsi-UTA

Sepsi nu şi-a revenit după eliminarea din play-off-ul Conference League. N-a jucat bine nici cu UTA care a fost privată de prezenţa lui Mircea Rednic pe bancă. Antrenorul a suferit un infarct miocardic zilele trecute şi are interzis pe stadion. Meciul se îndrepta spre un 0-0, dar Aganovic nu a fost de acord. A marcat singurul gol al meciului în prelungiri. Imediat după repunerea de la centru Stahl a avut şansa egalării, dar n-a nimerit poarta. S-a terminat Sepsi-UTA 1-0 şi echipa lui Liviu Ciobotariu rămâne neînvinsă în Superliga.

Sepsi – UTA, echipele de start

Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa, Ninaj, D. Ciobotariu – N. Păun, J. Rodriguez, Alimi – R. Varga, Safranko, M. Ștefănescu
Rezerve: D. Moldovan – Oroian, Renta, Aganovic, Francisco Junior, I. Gheorghe, Rondon, Kallaku, Debeljuh
Antrenor: Liviu Ciobotariu

UTA: Fl. Iacob – Diogo Rodrigues, Benga, Stolnik, Dumitrașcu – Marku, Marcelo Freitas, Fabry – R. Pop, Cooper, Micovschi
Rezerve: Kucher – Carp, Vucenovic, R. Stanciu, Stahl, Holst, Cr. Mihai
Antrenor: Mircea Rednic

Stadion: Sepsi Arena (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Marcel Bîrsan (București), A1: Radu Ghinguleac (București), A2: Marius Marchidanu (Brăila)
Arbitru VAR: Horia Mladinovici (București), AVAR: Florian Vișan (Galați)