Meci pe muchie de cuţit în Norvegia! S-a terminat Bodo/Glimt-Sepsi. Ce au făcut băieţii lui Liviu Ciobotariu

Meci pe muchie de cuţit în Norvegia! S-a terminat Bodo/Glimt-Sepsi. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Liviu Ciobotariu. A fost o partidă nebună în manşa a doua a play-off-ului din Conference League.

După 2-2 în prima manşă, băieţii lui Liviu Ciobotariu au sperat că pot da lovitura în Norvegia.

S-a terminat Bodo/Glimt-Sepsi

Startul de meci a fost însă unul foarte slab pentru băieţii lui Liviu Ciobotariu. Sørli a deschis scorul pentru gazde în minutul 23. Peste doar 5 minute, norvegienii şi-au dublat avantajul prin Pellegrino. Sepsi a reintrat în cărţile calificării pe finalul primei reprize prin Alimi.

Şi startul reprizei secunde a fost foarte bun pentru Sepsi. Varga a reuşit egalarea. Era 2-2, la fel ca în meciul tur. Pellegrino a făcut 3-2 din penalty după un henţ în careu al lui Păun. Imediat, Ştefănescu a făcut 3-3, dar golul său a fost anulat pentru ofsaid. Pe final, Ştefănescu a văzut al doilea galben şi a fost eliminat. Scor final Bodo/Glimt-Sepsi 3-2 şi echipa covăsneană ratează calificarea în grupele Conference League.

Bodo/Glimt – Sepsi, echipe de start:

Bodo/Glimt: Haikin – Wembangomo, Moe, Bjørtuft, Bjørkan – Saltnes, Berg, Grønbæk – Sørli, Moumbagna, Pellegrino
Rezerve: Brøndbo, Lode, Bassi, Espejord, Kondrasen, Brunstad Fet, Sjøvold, Dahl, Gulliksen, Sørensen, Kristiansen
Antrenor: Kjetil Knutsen

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, M. Bălașa, Ninaj, Dumitrescu – Păun, Rodriguez – R. Varga, Alimi, Ștefănescu – Safranko
Rezerve: Moldovan, Gedo, I. Gheorghe, Damașcan, Matei, Oroian, Francisco Junior, Otelița, Nistor, Kallaku, Aganovic, Rondon
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Stadion: Aspmyra Stadion
Arbitru: Robert Harvey (Iranda)