Final incendiar la Arad! S-a terminat UTA-FC Voluntari. Ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic

Final incendiar la Arad! S-a terminat UTA-FC Voluntari. S.a aflat ce au făcut oamenii lui Mircea Rednic în primul meci din play-out-ul de Superliga. A fost o partidă marcată de deciziile VAR, dar şi de ratările incredibile ale ilfovenilor.

Oamenii lui Mircea Rednic au suferit mult în acest meci. Au fost conduşi de două ori şi au scăpat de multe goluri ca şi făcute.

S-a terminat UTA-FC Voluntari

UTA lui Mircea Rednic a fost condusă de două ori. Nemec a deschis scorul pentru echipa lui Florin Pîrvu în minutul 28. Peste doar 10 minute, gazdele au egalat prin Pedro Machado. La pauză, oaspeţii au intrat în avantaj. Armaş a făcut 2-1 pentru oaspeţi. Băieţii lui Rednic au ieşit decişi de la cabine.

Omondi a egalat în minutul 50. Voluntari a avut 3 bate şi au ratat mult. Tudorie a făcut totuşi 3-2 pentru UTA în miutul 79, spre bucuria celor  5.000 de fani arădeni din tribune. În prelungiri, Merloi, noul intrat a egalat. Meciul însă nu se terminase. Machado a marcat în minutul 96 cu un şut de la marginea careului pentru arădeni.

Scor final UTA-FC Voluntari 4-3 şi arădenii sunt aproape salvaţi de la retrogradare. De partea cealaltă, ilfovenii rămân pe loc retrogradabil direct.

UTA – FC Voluntari, echipe de start

UTA: Fl. Iacob – Căpușă, Benga, Conte, D. Rodrigues – M. Freitas, Cr. Mihai, Fabry – R. Pop, Luckassen, Micovschi
Rezerve: Kucher – Trif, Omondi, A. David, Iurasciuc, C. Vulturar, V. Morar, Al. Tudorie, Stolnik, J. Pedro, A. Lopez
Antrenor: Mircea Rednic

FC Voluntari: J. Fernandez – Turda, Matricardi, Armaș – R. Boboc, Rața, Crepulja, Aliji – Dumiter, Nemec, D. Andrei
Rezerve: Oct. Vâlceanu – Cascini, A. Ciobanu, Merloi, Al. Munteanu, Droppa, Cocian, Voican, Carnat
Antrenor: Florin Pîrvu

Stadion: Arena Francisc Neuman
Arbitru: Marcel Bîrsan / Asistenți: Radu Ghinguleac și Raul Ghiciulescu