Vestea momentului despre Cosmin Olăroiu! S-a întâmplat chiar în ziua Crăciunului. Partidă fabuloasă pentru echipa românului

Vestea momentului despre Cosmin Olăroiu! S-a întâmplat chiar în ziua Crăciunului. Partidă fabuloasă pentru echipa românului. Oli continuă să facă spectacol la arabi, indiferent de echipa pe care o antrenează.

Cosmin Olăroiu obţine victorii pe band rulantă. Echipa românului a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Dibba Al Fujairah.

Vestea momentului despre Cosmin Olăroiu!

Partida a contat pentru etapa a 12-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite. Ambele formaţii au avut câte un jucător eliminat: Al Baloushi de la Dibba în minutul 21 şi Pjanic de la Sharjah în minutul 22.

Chiar şi aşa, trupa lui Cosmin Olăroiu s-a impus cu 2-0, prin golurile marcate de Ebraheim ‘45+11 şi Camara ’70. Al Sharjah, echipa românului este lider în clasament, cu 26 de puncte, în timp ce Dibba este pe 13, cu 4 puncte.