Transferul care îi poate schimba cariera! Românul, la un pas de a ajunge în Italia. Veşti de ultimă oră

Transferul care îi poate schimba cariera! Românul, la un pas de a ajunge în Italia. Veşti de ultimă oră despre acesta. Este vorba despre internaţionalul român, Denis Drăguş, de la Standard Liege.

Denis Drăguş este foarte aproape de a deveni coleg cu alţi doi jucători români. Presa din Italia spune că mutarea este aproape de a se perfecta.

Transferul care îi poate schimba cariera!

Denis Drăguş este aproape de Genoa. După ce Gianluca Di Marzio a anunțat că internaționalul român este urmărit de Genoa, un alt jurnalist italian, Nicolo Schira, a venit cu completări. Echipa unde joacă George Puşcaş şi Radu Drăguşin e în discuţii avansate pentru transfer.

Două milioane de euro este cota de piață a lui Denis Drăguș. Acesta are 4 goluri în 19 meciuri în acest sezon la Standard. Atacantul ar putea să revină în fotbalul din Italia, acolo unde a mai evoluat între 2020 și 2021, pentru Crotone.

Altfel, George Puşcaş a marcat golul victoriei celor de la Genoa, cu scorul de 2-1, în deplasare, cu Benevento. Introdus pe gazon în minutul 70, în locul lui Coda, a înscris golul victoriei în minutul 90+4. E al treilea gol marcat în 14 jocuri pentru Genoa. În schimb, fundaşul Radu Drăguşin a fost integralist la genovezi.

În urma acestui succes, Genoa a rămas pe locul trei în Serie B, cu 39 de puncte, la trei puncte de liderul Frosinone. Ultima  are și un meci mai puțin disputat. De partea cealaltă, Benevento se află pe locul 15, cu 23 de puncte.