Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Tricolorul, spectator şi la meciul cu Liverpool. Antrenorul lui Spurs nu i-a dat nicio şansă

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin! Tricolorul, spectator şi la meciul cu Liverpool. Antrenorul lui Spurs nu i-a dat nicio şansă nici în meciul de pe Anfield. Fundaşul central a rămas rezervă neutilizată şi la ultimul meci.

Radu Drăguşin a fost, din nou, rezervă neutilizată la Tottenham. Spurs a încasat-o şi cu Liverpool şi şansele de a prinde Champions League sunt aproape nule.

Lovitură totală pentru Radu Drăguşin!

Cei de la FC Liverpool au învins duminică, pe teren propriu, scor 4-2, pe Tottenham, în etapa a 36-a din Premier League. „Cormoranii” au deschis scorul în minutul 16, prin Mohamed Salah, pentru ca Andy Robertson să facă 2-0 în minutul 45. În partea secundă Cody Gakpo a înscris pentru 3-0, iar Harvey Elliott a ridicat scorul la 4-0 pentru Liverpool. Elevii lui Klopp nu au mai forţat şi Tottenham a replicat rapid, făcând 4-2 în numai câteva minute. Richarlison a înscris în minutul 72, iar Heung-Min Son în minutul 77.

Însă revirimentul oaspeţilor s-a oprit în acest punct. Radu Drăguşin, fundaşul român al lui Tottenham, a rămas pe banca rezervelor, iar Liverpool s-a impus cu 4-2. În clasament, echipa lui Jurgen Klopp este pe locul 3, cu 78 de puncte, iar Tottenham e pe 5, cu 60 de puncte.