Vestea momentului despre Dennis Man! Meci de gală pentru Parma, după promovarea în Serie A. Valentin Mihăilă a dat lovitura

Vestea momentului despre Dennis Man! Meci de gală pentru Parma, după promovarea în Serie A. Valentin Mihăilă a dat lovitura. Echipa la care evoluează cei doi români a reuşit promovarea în Serie A chiar de etapa trecută.

Acum, trupa lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă a avut meci cu Cremonese, în etapa cu numărul 37. Cu ocupanta locului 4, Parma a remizat acasă, scor 2-2.

Vestea momentului despre Dennis Man!

Partida dintre cele două a fost una extrem de tensionată. Valentin Mihăilă a reușit să marcheze după doar 4 minute, dar reușita a fost anulată pe motiv de ofsaid. Apoi, Botond Balogh a primit cartonașul roșu și a lăsat-o pe Parma în inferioritate numerică încă din minutul 14.

Oaspeții au profitat de acest avantaj și au înscris prin Franco Vazquez, care a adus-o pe Cremonese în avantaj în minutul 25.

După pauză, Parma a reușit să egaleze. Mihăilă a punctat în minutul 56, după ce Dennis Man a luat o acțiune pe cont propriu. A ajuns până în careul advers, unde l-a găsit excelent pe colegul său.

Ulterior, Charles Pickel a văzut și el cartonașul roșu, iar Cremonese a rămas și ea în 10. Partida s-a terminat într-o remiză, scor 1-1.