Tamm a marcat primul gol în Liga 1. Ce mesaj a avut pentru Nicolae Dică

FCSB nu are nicio victorie în Liga 1, reușind doar o remiză, scor 1-1, cu FCU Craiova. Joonas Tamm a marcat primul său gol în Liga 1 la doar două minute după ce a intrat. Jucătorul de 30 de ani l-a înlocuit la pauză pe Bouhenna.

„A fost foarte frumos să marchez în faţa unei asistenţe aşa numeroase. A fost un sentiment incredibil. Mă simt foarte bine. Am fost primit bine de către fani, de către echipă. Sunt aici de trei săptămâni şi cred că m-am integrat bine în echipă”, a declarat Joonas Tamm.

Tamm știe de ce FCSB nu a obținut deocamdată nicio victorie în Liga 1 și a avut un mesaj pentru Nicolae Dică.

Am primit multe goluri în acest debut de sezon, cred că trebuie să lucrăm la marcajul din interiorul careului.

Sunt situații dificile. Astăzi nici nu știu dacă a fost sau nu penalty.

Avem un grup excelent. Suntem încrezători înaintea meciului din Conference League. Pentru asta te apuci de fotbal. Pentru presiune, pentru suporteri. E normal!”, a spus Joonas Tamm în emisiunea Fotbal Show.