Spectacol marca Nicolae Stanciu. Ce a făcut românul în ultimul meci

Nicolae Stanciu a devenit unul dintre cei mai apreciați jucători de la Wuhan Three Towns. Românul a făcut din nou senzație în derby-ul orașului Wuhan. A marcat un gol și a oferit un assist în partida câștigată cu 5-0 de echipa sa în fața celor de la Wuhan FC.

Nicolae Stanciu a oferit pasa de gol pentru coechipierul său, Ademilson, în minutul 32, apoi a marcat în partea a doua în minutul 54.

Pentru Wuhan Three Towns au mai marcat Davidson (minutul 18), Ademilson (minutul 81, din penalty) și Yang Kuo (minutul 87).

După acest meci Stanciu a ajuns la 6 goluri și 6 pase decisive în nouă meciuri și este pe al doilea loc în topul marcatorilor și pe primul în topul celor de mai buni pasatori ai campionatului chinez.

Echipa românului este pe primul loc în China cu 25 de puncte în nouă meciuri.

Wuhan Three Towns a dat 4 milioane de euro pentru român, acesta fiind cel mai scump transfer realizat în China în pentru noul sezon.