S-a aflat adevărul despre cei de la FCSB! Unde s-a pierdut titlul. Un fost căpitan a dat cărțile pe față

S-a aflat adevărul despre cei de la FCSB! Unde s-a pierdut titlul. Un fost căpitan a dat cărțile pe față. Va începe un nou scandal.

FCSB a pierdut un nou titlu, după ce a fost învinsă de Farul Constanța, la Ovidiu, cu scorul de 3-2, în favoarea „marinarilor”. Acum, un fost căpitan al echipei „roș-albastre” a vorbit despre situația de la echipa vicecampioană.

FCSB, criticată dur de Alexandru Bourceanu

FCSB a fost criticată dur de Alexandru Bourceanu. Fostul căpitan al echipei lui Gigi Becali a vorbit despre eșecul formației de la Ovidiu. Din cauza acestei înfrângeri, echipa antrenată de Elias Charalambous a pierdut un nou titlu.

Alexandru Bourceanu a vorbit pentru ProSport despre partidă. Acesta este de părere că tensiunea meciului i-a consumat pe elevii tehnicianului cipriot, iar asta a dus la golul decisiv încasat pe finalul partidei.

„Echipa nu a căzut. În repriza a doua, Farul a avut mai multe ocazii. Echipa a jucat bine. Până în minutul 70, echipele au arătat ca în primele minute, problema de fitness. Asta se întâmplă și la marile echipe. După minutul 70, foarte multe spații, se putea întâmpla absolut orice, Farul a avut mai multe ocazii și mai mari.

FCSB a avut acea ocazie, înainte de golul 3. Tensiunea meciului te consumă, intri într-o oarecare măsură deja obosit, iar pe finalul meciului ești atât de obosit încât poți să iei decizii neașteptate. Când ai 2-0, încerci să aperi și mai mult ce ai. Și, când pierzi avantajul, e extraordinar de greu. Situațiile în care ei au ajuns nu i-au avantajat pe cei de la FCSB.

Degeaba are 17 ani, dacă nu ești lângă el, joacă. Când el controlează mingea, tu să fii lângă el. Asta e despre modul cum abordezi meciul. Atâta timp cât ești compact și nu lași spații, e mai ușor să cauți și contactul fizic, să recuperezi și mingea”, a spus fostul mijlocaș al „roș-albaștrilor”.