Mihai Rotaru, declarație uluitoare după egalul cu FCSB: `Sperăm să câștigăm meciul cu 3-0 la `masa verde`

Mihai Rotaru, patronul lui CSU Craiova, a avut o reacție uluitoare la câteva ore distanță după partida thriller de pe Arena Națională.

FCSB a deschis scorul în minutul 1 prin Malcom Edjouma dar oltenii au reuși egalarea în ultimele minute ale partidei prin Elvir Kojlic.

Mihai Rotaru, reacție uluitoare

Patronul celor de la CSU Craiova s-a declarat extrem de fericit de egalul scos în ultimele minute dar a ținut să îi ”înțepe” pe rivali.

Rotaru a declarat despre Edjouma că a fost ”purtător ilegal de tricou”. În spirit de glumă, a dezvăluit șcă ar vrea să conteste dreptul de joc al mijlocașului de la FCSB, făcând referire la intrarea horror pe care a avut-o francezul în partica cu Voluntari, atunci când a fost iertat de eliminare de către arbitrul central.

„Sentimentul e plăcut, când dai gol în minutul 90, dar voiam mai mult. Chiar credeam că vom câștiga acest meci. Am mai avut o ocazie, prin Ivan, puteam să câștigăm.

Ne-am bucurat cu toții, suntem răgușiți. Când egalezi în minutul 90, senzația este aparte.

Sperăm să câștigăm meciul cu 3-0 la “masa verde”. Am contestat dreptul de joc al lui Edjouma. Așteptăm să vedem ce hotărăște domnul Vassaras. Am glumit! Dar Edjouma a fost purtător ilegal de tricou aseară, nu avea ce căuta acolo.

Am văzut că se vorbea despre nedreptatea în formă pură de aseară. Dar nedreptatea era dacă Ndong ar fi fost eliminat. Ar fi fost o greșeală uriașă de arbitraj și nu cred că VAR-ul putea să intervină. Putea să fie viciere de rezultat.

Târnovanu i-a salvat ieri pe cei de la FCSB, ar trebui să-i dea o bere, că i-a ținut în meci. Am avut 64% posesie cu FCSB, ceea ce un lucru foarte bun”, a spus Mihai Rotaru, pentru Fanatik.

CSU Craiova a rămas pe locul 5 după egalul cu FCSB și se află la 10 puncte distanța față de liderul Farul Constanța.