Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Noua echipă a românului nu a avut nicio şansă. Înfrângere grea în campionat

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Noua echipă a românului nu a avut nicio şansă. Înfrângere grea în campionat. Fostul antrenor al celor de la CFR Cluj a încasat a doua înfrângere pe banca noii sale echipe.

Dan Petrescu a încasat o înfrângere usturătoare în campionat. Jeonbuk Motors a pierdut meciul din deplasare, 1-2, cu Pohang, în etapa a 24-a a campionatului de fotbal din Coreea de Sud.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

După ce la meciul de debut a pierdut contra celor de la Gwangju, scor 0-2, formația lui Dan Petrescu ajunsese în runda trecută la cinci jocuri fără înfrângere în toate competițiile. Acum, seria de invincibilitate a lui Dan Petrescu în Coreea de Sud s-a încheiat. Asta odată cu înfrângerea din deplasare cu Pohang.

Han Chan-Hee a deschis scorul pentru Pohang în minutul 45. Moon Seon-Min a restabilit egalitatea în minutul 47. Trupa lui Dan Petrescu a pierdut meciul pe final. Lee Ho-Jae a marcat golul victoriei pentru Pohang în minutul 89.

În urma înfrângerii cu Pohang, Jeonbuk se află acum pe locul patru în campionat, cu 37 de puncte, la egalitate cu Seoul, formația de pe locul trei. Pohang ocupă locul doi în clasament, cu 44 de puncte.

Dan Petrescu speră să mai aducă jucători la noua sa echipă. Are un obiectiv clar la Joenbuk Motors. Vrea să câştige Liga Campionilor Asiei. Mai mult, Petrescu speră să se apropie şi de primul loc. Asta deşi cu această nouă înfrângere s-a îndepărtat de locurile fruntaşe ale clasamentului.