Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo – Csikszereda. Oamenii lui Zeljko Kopic, pas mare pentru supravieţuirea în Superliga

Final incendiar pe Arena Naţională! S-a terminat Dinamo – Csikszereda. Oamenii lui Zeljko Kopic, pas mare pentru supravieţuirea în Superliga. Câinii au ratat mult în prima repriză, dar au reuşit să se desprindă în partea secundă.

Echipa lui Zeljko Kopic a început tare meciul supravieţuirii în Superliga. Dinamoviştii au avut multe ocazii în prima parte, dar n-au reuşit să marcheze.

S-a terminat Dinamo – Csikszereda

Dennis Politic sau Ricardo Grigore au ratat ocazii mari şi s-a intrat la cabine fără gol, scor 0-0. Apoi, la primul atac din partea secundă, Dennis Politic a deschis scorul. Jucătorul lui Zeljko Kopic a făcut dubla în minutul 73, spre bucuria celor 31.123 de spectatori care au asistat la meci, număr oficial. Scor final Dinamo – Csikszereda 2-0 şi echipa lui Zeljko Kopic este ca şi salvată de la retrogradarea din Superliga. Returul de peste o săptămână este o simplă formalitate pentru dinamovişti.

Dinamo – Csikszereda, echipe de start:

Dinamo: Golubovic – Moura, R. Grigore, Homawoo, Amzăr – Milanov, Gnahore, Pavicic – Bani, Abdallah, Politic
Rezerve: Railean, Gregorio, Iglesias, Ilic, Bordușanu, P. Neagu, Al. Irimia, N. Roșu, C. Costin
Antrenor: Zeljko Kopic

Ahmed Bani e surpriza lui Kopic pentru turul cu Csikszereda. Gregorio, titularul obișnuit, e doar pe bancă.
Csikszereda: Gyenge – Nagy, Keleman, Csuros, Apro – Veres, Soufiane – Szondi, Babati, Gal-Andrezly – Jelena
Rezerve: Karacsony, Gheralis, Makrai, Bakos, Pinter, Bloj, Balogh, Gergely,Vita
Antrenor: Robert Ilyes

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Rareș Vidican (Satu Mare). Asistenți: Marius Marica (Bistrița), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București). Asistent VAR: Alexandru Vodă (Alba Iulia)