Lovitură totală pentru Dan Petrescu! Ce a păţit antrenorul român în Coreea. Este vestea momentului

Lovitură totală pentru Dan Petrescu! S-a aflat ce a păţit antrenorul român în Coreea. Este vestea momentului despre tehnician. Acesta are mari probleme în întrecerea internă asiatică.

Dan Petrescu a făcut un nou pas greşit cu echipa sa, Jeonbuk Motors. A remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Pohang Steelers, într-o partidă din runda secundă a play-off-ului primei ligi din Coreea de Sud.

Lovitură totală pentru Dan Petrescu!

Pe 8 octombrie, echipa lui Dan Petrescu a obținut la limită calificarea în play-off, după ce s-a impus în deplasare pe terenul lui FC Seoul, scor 2-0. În primul meci din play-off, trupa pregătită de fostul antrenor de la CFR Cluj a câștigat pe terenul lui Daegu, scor 2-1.

Jeonbuk Motors a deschis scorul în minutul 54, când atacantul brazilian Gustavo a transformat o lovitură de la 11 metri. Pohang Steelers a egalat în minutul 70. Un alt atacant brazilian, Zeca, a marcat și el de la punctul cu var.

În acest moment, Jeonbuk Motors ocupă locul 4 în clasamentul play-off-ului primei ligi din Coreea de Sud, cu 53 de puncte. Se aaflă la 5 distanță de Gwangju, ocupanta ultimului loc de pe podium.

În etapa a treia din play-off-ul primei ligi sud-coreene, Jeonbuk Motors, echipa lui Dan Petrescu se deplasează pe terenul lui Incheon. Partida este programată pe data de 12 noiembrie.