Laurenţiu Reghecampf face anunţul nopţii! Avertisment pentru propria echipă. Ce l-a nemulţumit la meciul cu Poli Iaşi + Mesaj pentru patronul Mihai Rotaru

Laurenţiu Reghecampf face anunţul nopţii! Avertisment pentru propria echipă. S-a aflat ce l-a nemulţumit la meciul cu Poli Iaşi. Antrenorul celor de la CSU Craiova a fost foarte supărat pe jocul propriei echipă din prima repriză.

CSU Craiova s-a impus cu 4-1 la Iaşi, dar a făcut o primă repriză slabă. Acest lucru l-a recunoscut şi antrenorul oaspeţilor, Laurenţiu Reghecampf.

Laurenţiu Reghecampf face anunţul nopţii!

Mai mult, Laurenţiu Reghecampf a vorbit şi despre schimbările pe care vrea să le facă în lot. I-a trimis un nou mesaj patronului Mihai Rotaru. „Este exact ce v-am spus la început. Dacă jucăm în serios şi jucăm ce trebuie nu avem probleme. În prima repriză nu am fost serioşi. De aceea s-a întâmplat ce s-a întâmplat în prima repiză. Sunt mulţumit de repriza a doua. Nu e uşor să joci cu un om în minus, am profitat de asta. Puteam să marcăm şi mai multe goluri.

Este în continuare foarte important pentru noi Mitriţă. A avut o contractură. Sper să nu fie mult mai serios şi să îl avem la următoarea partidă.

Am spus că analizăm şi vedem ce soluţii să găsim. Nu vorbesc despre noi jucători la fiecare meci. Dacă ne va ridica valoarea este bine să-l aducem. Vom lupta să câştigăm fiecare meci şi să fim acolo sus”, a spus Reghecampf, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Şi Alexandru Mitriţă a vorbit după finalul meciului cu Poli Iaşi. „O victorie meritată, un rezultat foarte bun. O să văd ce probleme o să am după ce o să fac o testare zilele următoare. Ne-a ieşit jocul în repriza a doua. Orice jucător vrea să ajungă la echipa naţională, e normal să îmi doresc să ajung şi eu  acolo. Deocamdată e locul 2, dar campionatul e lung. Mă bucur că începem să câştigăm”, a spus Mitriţă.