Final nebun în Moldova! S-a terminat Poli Iaşi-CSU Craiova. Elevii lui Laurenţiu Reghecampf s-au impus pe final

Final nebun în Moldova! S-a terminat Poli Iaşi-CSU Craiova. Elevii lui Laurenţiu Reghecampf s-au impus pe final. Au fost conduşi la pauză, dar au reuşit desprinderea după ce gazdele au rămas în 10 oameni.

Elevii lui Laurenţiu Reghecampf au avut un final fabulos de meci la Iaşi. Au fost coduşi la pauză, dar au revenit spectaculos în repriza secundă.

S-a terminat Poli Iaşi-CSU Craiova

Poli Iaşi a avut 1-0 la pauză după reuşita lui Alin Roman din minutul 44. Moldovenii au condus jocul până la eliminarea autorului golului. Apoi, a urmat măcelul. Markovic a egalat în minutul 65. Apoi, Andrei Ivan a făcut 2-1 după o gafă de judeţeană a lui Itu. Băieţii lui Laurenţiu Reghecampf au mai marcat de două ori pe final, prin Mitriţă şi Roguljic. Scor final Poli Iaşi-CSU Craiova 1-4 şi oaspeţii sunt pe 2 în Superliga.

Poli Iași – CSU Craiova » Echipele de start

Poli Iași: Ailenei – Martac, Fl. Ilie, Katanec, Stefanovici – Jatoba, Bordeianu, A. Roman, Luis Phelipe – A. Gheorghiță, Harrison
Rezerve: Celeadnic, R. Mogoș, R. Ion, S. Șerban, Itu, Vașvari, Hlistei, Vojtus, Țincu
Antrenor: Leo Grozavu

CS Universitatea Craiova: L. Popescu – Ndong, Zajkov, Raul Silva, N. Bancu – Al. Crețu, Baiaram, Screciu – A. Ivan, Markovic, Al. Mitriță
Rezerve: M. Goga, Șt. Vlădoiu, Borța, Căpățînă, Mateiu, Cîmpanu, Ișfan, Roguljic, Danciu
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Pentru prima dată în acest sezon, Ștefan Baiaram, soluția de bază pentru regula U21 în tabăra oltenilor, este titular. Fotbalistul în vârstă de 20 de ani s-a refăcut complet după accidentare.
Stadion: „Emil Alexandrescu” (Iași)
Arbitru: Istvan Kovacs / A1: Ovidiu Artene, A2: Marius Marica