Gică Hagi, după gestul lipsit de fair-play al lui Dan Petrescu: ‘De asta am stat pe teren’

Farul a câștigat pe teren propriu meciul cu CFR Cluj, scor 1-0. Dan Petrescu s-a enervat cumplit la finalul meciului și a avut o reacție la care nimeni nu se aștepta.

A plecat la vestiare fără să îl mai salute pe prietenul Gică Hagi.

Gică Hagi, după gestul lipsit de fair-play al lui Dan Petrescu

Cu cinci etape înainte de finalul sezonului, Farul are un avans de patru puncte față de campioana României.

Dan Petrescu a fost un car de nervi după fluierul final, mai ales că echipa sa primise în ultimele minute un penalty, apoi Sebastian Colțescu a revenit asupra deciziei. Antrenorul s-a ridicat de pe banca tehnică, a făcut câteva semne cu mâna, apoi a plecat glonț la vestiare. Nu l-a mai salutat pe Hagi care a încercat să-l găsească după meci.

„Nu am vorbit cu Dan după meci. Am vrut să mă duc să-l salut, dar nu mai era. De asta am stat pe teren, am vrut să-l salut, cum fac cu toți antrenorii care vin aici. Dar nu l-am văzut și atunci m-am dus la vestiare”, a spus Gică Hagi, la conferința de presă.

Dan Petrescu spune că a fost foarte nervos și a preferat să meargă la vestiare și să=l lase pe Hagi să se bucure pentru victorie.

”Cu Gică sunt prieten, l-am lăsat să se bucure. Eu am fost foarte supărat, ei se bucurau. Singurul reproș (n.r.- pentru arbitru), s-au dat 5 minute de prelungire și s-au jucat 30 de secunde. Nu s-a jucat fotbal deloc. Și eu am bătut 3-0 aici și nu a venit să mă salute, Gică era supărat, dar m-a sunat a doua zi. E prietenul meu pe viață, mâine îl sun și-l felicit”, a spus Petrescu.