Dan Petrescu s-a enervat crunt! Acuzaţii grave la finalul meciului Farul-CFR Cluj. Atac fără menajamente la propria echipă

Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi! S-a enervat crunt după meci. Atac fără menajamente la propria echipă. Acesta şi-a criticat, în direct, jucătorii pentru modul în care au încasat golul în Farul-CFR Cluj 1-0.

Mai mult, Dan Petrescu s-a plâns, din nou, de arbitraj. Este foarte supărat că s-au acordat 5 minute de prelungiri şi s-a jucat foarte puţin.

Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi!

„Nu e bine deloc pentru noi. E prima înfrângere după 13 meciuri oficiale. Suntem foarte supăraţi. Prima repriză echilibrată, a doua a fost mai bine începută pentru ei. Liniile nu sunt în favoarea noastră. Toate deciziile VAR împotriva noastră. farul echipa mai bună. Farul e favorită la câştigarea campionatului. Să ne concentrăm sută la sută la Cupă. Va fi un meci foarte intens.

A fost o greşeală în lanţ la gol. Noi nu ieşim la ofsaid. Prea uşor s-a dat şi pasa. Când pierd îmi reproşez că am pierdut. Echipa a fost pregătită în condiţii deosebite. Am avut mulţi accidentaţi. Nu sunt scuze, dar fără Deac şi Camora nu e bine. Nu avem de unde să scoatem alţi jucători. Dacă vom câştiga următorul meci reintrăm în cărţi”, a spus Dan Petrescu, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Antrenorul echipei din Gruia nu s-a oprit aici. A vorbit despre lupta la titlu, dar şi despre arbitrajul lui Sebastian Colţescu.

„Cu Gică suntem prieteni. L-am lăsat să se bucure, unde să mă duc eu. S-au dat 5 minute de prelungiri şi s-au jucat 30 de secunde. Farul a făcut un meci foarte bun. N-am avut nici cornere. E bătaie pentru primele 3 locuri. Inspiraţia va face diferenţa”, a mai spus Dan Petrescu, conform sursei citate.