Final pe muchie de cuțit la CSU Craiova-Farul! Echipa lui Gică Hagi a jucat în 10 oameni peste o repriza. Rezultat crucial în lupta pentru titlu

Meciul dintre CSU Craiova și Farul Constanța s-a terminat cu scorul de 1-1 . Partida a contat pentru etapa a 8-a din play-off-ul Superligii.

Fotbaliștii lui Gică Hagi au marcat primii, în minutul 24, prin Mateus. Jucătorii de la CSU Craiova au egalat situația pe finalul partidei, în minutul 82.

Un alt moment deosebit de important s-a întâmplat în minutul 45+4, atunci când Denis Alibec a văzut roșu direct, după ce i-a aplicat o lovitură unui adversar.

După un final interzis cardiacilor, scorul partidei a rămas 1-1, iar lupta pentru titlu a fost relansată ce către CSU Craiova.

După această partidă, Farul Constanța rămâne pe primul loc, cu 47 de puncte. Formația lui Eugen Neagoe se află pe poziția a 4-a, cu 37 de puncte.

Echipele de start

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Badelj – Mateiu, Screciu – Cîmpanu, Ișfan, Ivan – Markovic

REZERVE: Lazar – Găman, Benga, Sala, Al. Crețu, Căpățînă, Roguljic, Baiaram, Koljic

ANTRENOR: Eugen Neagoe

FARUL: Aioani – Kiki, Boli, Artean, Borza – Doukoure, Nedelcu, Grameni – Mateus, Alibec, L. Munteanu

REZERVE: Buzbuchi – Sîrbu, Bîrzu, Baravykas, N. Popescu, Casap, Cojocaru, R. Dumitache, Sali

ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Stadion: Ion Oblemenco (Craiova)
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Constantinescu Andrei (Bucureşti) / Arbitru VAR: Kovacs Istvan (Carei), Arbitru AVAR: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca)