Final încins la Sofia! S-a terminat CSKA 1948 – FCSB. Calificarea, aproape decisă + Meciul, aproape de a fi întrerupt

FCSB a câștigat cu CSKA 1948 Sofia, scor 1-0, în deplasare, în prima manșă din turul doi preliminar al Conference League.

În primele minute niciuna dintre echipe nu a avut vreo ocazie notabilă. În minutul 28, Olaru a pătruns în careu pe partea stângă și a șutat la colțul lung. Portarul Naumov a respins în față până la Florinel Coman, care a marcat din 10 metri. Zece minute mai târziu, Olaru a șutat pe lângă poată.

În partea a doua, bulgarii și-au regăsit energia și au avut mai multe ocazii, dar Târnovanu și-a salvat echipa.

În minutul 71, meciul a fost întrerupt. Mai multe becuri ale instalației de nocturnă s-au stins din cauza furtunii. După câteva minute însă, arbitrul Luca Pairetto a decis ca parida să continue.

CSKA 1948 Sofia – FCSB, echipe de start

CSKA 1948: Naumov – Gurishta, Petrov, Heliton, Orachev – Daskalov, Tsenov – Rusev, Stoichkov, Pedrinho – Kjartansson
REZERVE: Madzharov, Ganev, Thalis, Karagaren, Wankewai, Vutov, Viyahki, Rapnouil, Umarboev, Nguinda, Kirilov
ANTRENOR: Atanas Ribarski

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic – Băluță, Șut, Olaru – Cordea, Compagno, Fl. Coman
REZERVE: Vlad, Crețu, Panțîru, Oct. Popescu, Miculescu, Lixandru, Edjouma, V. Gheorghe, Pantea, Radaslevescu
ANTRENOR: Elias Charalambous
STADION: „Vasil Levski”
ARBITRU: Luca Pairetto (Italia)