Final incendiar pe Giuleşti! S-a terminat Rapid-FCSB. Campionii lui Elias Charalambous nu au depăşit complexul giuleştean

Final incendiar pe Giuleşti! S-a terminat Rapid-FCSB. Campionii lui Elias Charalambous nu au depăşit complexul giuleştean. Echipa roş-albastră a mers pe terenul marii rivale cu  multe rezerve şi copii.

Cum era normal, echipa experimentală a lui Elias Charalambous a pierdut în faţa marii rivale. Asta după un început mai slab de meci.

S-a terminat Rapid-FCSB

Băieţii lui Bogdan Lobonţ au jucat de parcă ar fi avut nevoie mare de cele trei puncte. Giuleştenii au aliniat toţi titularii şi au deschis scorul prin Funsho, în minutul 12. Pe finalul primei reprize, în minutul 42, Petrila a dublat avantajul gazdelor spre bucuria celor 6133 de fani prezenţi la meci, număr oficial.

În repriza a doua, Elias Charalambous a introdus şi mai mulţi juniori. Chiar şi aşa, Rapid nu a mai forţat. S-a terminat Rapid-FCSB 2-0, dar giuleştenii termină tot ultimii în play-off-ul de Superliga. De partea cealaltă, FCSB se pregăteşte de preliminariile Champions League.

Rapid – FCSB, echipele de start

Rapid: Ungurean – Onea, Săpunaru, Iacob, Borza – Oaidă, Kait, Hasani – Krasniqi, Rrahmani, Funsho
Rezerve: Drăghia, Braun, Cristea, Bădescu, Emmers, Cepoi, Petrila, Cîrjan, Pepeau, Burmaz, G. Gheorghe, Briciu
Antrenor: Bogdan Lobonț

FCSB: Vlad – Crețu, Haruț, Chiricheș, Panțîru – Alhassan, Lixandru, Băluță – Antwi, Miculescu, D. Popa
Rezerve: Udrea, Oct. Popescu, Pandele, Luis Phelipe, Toma, Păduraru, Laszlo, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Arbitru: Szabolcs Kovacs (Carei). A1: Ciprian Danşa (Satu Mare). A2: Doru Lucaciu (Cluj).
Arbitru VAR: Horia Mladinovici (Bucureşti), Asistent VAR: Vasile Marinescu (București).
Stadion: „Superbet Arena – Giulești