Dinamo – CSM Slatina 0-0. Ovidiu Burcă, dezamăgit de prestația elevilor săi

Elevii lui Ovidiu Burcă au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu Slatina, în etapa a 12-a din Liga 2.

După acest rezultat, câinii au urcat pe locul 9 cu 17 puncte în 12 meciuri, cu unul mai mult decât rivalele sale. CSM Slatina e pe 7, cu 19 puncte, la egalitate cu Unirea Slobozia (locul 6).

Dinamoviștii au controlat prima parte a meciului. În minutul 32, Alexandru Pop a ratat incredibil. După ce portarul Slatinei a respins în fața un șut, atacantul a dat pe lângă poarta goală, din 5 metri.

În minutul 72, dinamoviștii au cerut penalty, după o intervenție asupra lui Valentin Borcea, dar arbitrul nu a acordat-o. Finalul a fost unul disputat. În minutul 94,  Dinamo a cerut încă un penalty, dar arbitrul a dictat corner.

Un minut mai târziu, Alin Pisăru a întârziat jocul la o aruncare de la margine și a fost eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben.

„Am intrat în criză pe final, ne-am precipitat. Prea puțină personalitate, creativitate. Am avut ocazii, dar iar nu am putut să fim clari în fața porții. A fost un meci complicat. Când ai multe ocazii și nu marchezi, echipa își pierde echilibru”, a declarat Ovidiu Burcă.

Dinamo – Slatina, echipe de start

Dinamo: 12. Oncescu – 2. Moura, 23. Patriche, 24. Giafer, 33. Al. Șerban- 88. Larrucea, 30. N.Roșu, 10. Iglesias – 22. Bani, 93 Al. Pop, 99. Ghezali
Rezerve: 12. Dujmovic, 4. Bena, 5. Dudea, 6. I. Roșu, 7. Demici, 18. Borcea, 21. Buhăescu, 96. Delciu, 98. Florescu
Antrenor: Ovidiu Burcă

CSM Slatina: Pop – Constantin, Sălcianu, Gheorghe, Pisaru – Toma, Trașcu – Oprescu, Doman, Leață – Nițu
Rezerve; Preduț, Șerban, Popovici, Stan, Oliveira, Trancă, Manea, C. Dinu, Al. Dinu
Antrenor: Daniel Oprescu