Alexandru Mitriţă nu s-a mai abţinut! Mesajul serii pentru Edi Iordănescu. Ce i-a transmis vedeta de la CSU Craiova

Alexandru Mitriţă nu s-a mai abţinut! Mesajul serii pentru Edi Iordănescu. S-a aflat ce i-a transmis vedeta lui CSU Craiova selecţionerului care tocmai a calificat România la EURO 2024.

Alexandru Mitriţă a marcat trei goluri în meciul Oţelul-CSU Craiova 1-3. La finalul meciului i-a transmis lui Edi Iordănescu faptul că vrea să revină la echipa naţională.

Alexandru Mitriţă nu s-a mai abţinut!

Alexandru Mitriță a fost eroul lui CSU Craiova la meciul cu Oțelul, din Superliga. Atacantul oaspeţilor a marcat trei goluri pe un teren extrem de dificil. La finalul meciului, Mitriță a avut un mesaj pentru Edi Iordănescu. Fotbalistul a transmis că selecționerul României trebuie să îl aibă în vederile sale pentru EURO 2024, dacă va continua cu asemenea prestații.

”Vreau să îi felicit pe cei de la Galați pentru efortul depus pentru a se juca. Sunt bucuros că am marcat trei goluri, dar suntem fericiți că am câștigat azi pe un teren foarte greu. O primă repriză nu prea bună, dar ne-am revenit total după pauză.

Am avut ceva discuții, trebuia să ieșim pe teren să arătăm de ce suntem în stare. Era (n.red. Ivaylo Petev) tot ce avea nevoie echipa, suntem bucuroși că îl avem alături. Se vede că suntem într-o altă formă și suntem bucuroși. A adus altă mentalitate, muncă la antrenament, seriozitate.

Vrem să dăm totul și să câștigăm cât mai multe puncte. Vreau să îmi fac treaba cât mai bine. Cu victorii, goluri, assisturi, Mister (n.red. Edi Iordănescu) va avea ochi și pentru mine”, a spus Alex Mitriță la finalul meciului.