Probleme mari pentru Radu Drăguşin! Tricolorii au avut probleme în Serie A. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Probleme mari pentru Radu Drăguşin! Tricolorii au avut probleme în Serie A. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Trupa românilor din Italia a avut mari probleme. A încasat o nouă înfrângere dramatică.

Radu Drăguşin a revenit cu ghinion la echipa de club după calificarea cu România la EURO 2024.

Probleme mari pentru Radu Drăguşin!

Etapă cu ghinion pentru Radu Drăguşin şi George Pușcaș. Cei doi tricolori au fost titulari în eșecul cu Frosinone, scor 1-2. Atât Drăgușin, cât și George Pușcaș au fost integraliști în meci din etapa a 13-a din Serie A.

Frosinone a deschis scorul în minutul 34, prin Matias Soule. Acesta a înscris cu o execuție superbă din afara careului. Patru minute mai târziu, Genoa a restabilit egalitatea prin Malinovsky.

Radu Drăgușin putea marca în minutul 25, când s-a înălțat bine la o centrare venită din corner. A trimis cu capul pe lângă poartă. Și Pușcaș a avut o şansă de gol, în minutul 55. Şutul său nu a pus în pericol poarta adversă.

Malinovsky a executat foarte bine o lovitură liberă în minutul 68, însă balonul a lovit bara, iar scorul a rămas neschimbat. Totuși, Frosinone a dat lovitura pe final, prin Monterisi, iar Genoa a plecat fără niciun punct.

În urma acestui rezultat, Genoa nu a reușit să o egaleze pe Lazio și rămâne pe locul 15 în ierarhia din Serie A, cu doar 14 puncte. De cealaltă parte, Frosinone ocupă a zecea poziție în clasament, cu 18 puncte.