Umilinţă totală pentru Adrian Mutu! Cei de la Rapid nu au avut nicio şansă. Ce s-a întâmplat în cantonamentul giuleştenilor

Umilinţă totală pentru Adrian Mutu! Cei de la Rapid nu au avut nicio şansă. S-a aflat ce s-a întâmplat în cantonamentul giuleştenilor.

Echipa lui Adrian Mutu a dat-o în bară în ultimul amical dinaintea Superligii. Rapid a pierdut, la scor, partida cu Slovan Bratislava, 1-4.

Umilinţă totală pentru Adrian Mutu!

Slovan Bratislava i-a umilit pe giuleșteni în ultimul amical. Gruparea lui Adrian Mutu a fost luată prin surprindere când Tolic a deschis scorul în minutul 8. Rapidiștii au rămas în gardă, însă imediat după pauză, Zuberu le-a adus slovacilor cel de-al doilea gol, în minutul 49.
Wimer a contribuit, și el, la victorie, cu un gol în minutul 63, în urma unei centrări din lovitură liberă. Kucka a închis tabela în minutul 84, cu o lovitură de la 30 metri.

Deși Rapid a încasat un eșec în această partidă, a impresionat la estetică. Oaidă a marcat golul de onoare,  un șut plasat de la 20 metri, direct în poarta slovacilor.

Echipa de start Rapid: H. Moldovan – Cristea, Săpunaru, Iacob – Braun, Albu, Kait, Cîrjan, Fl. Ștefan – Al. Ioniță II, Dugandzic

Au marcat: Oaidă 74 / Tolic 8, Zuberu 49, Wimer 63, Kucka 84