Surpriză la Sf. Gheorghe! S-a terminat Sepsi-CFR Cluj. Rezultatul care va stârni un scandal uriaș

Sepsi a terminat la egalitate cu  CFR Cluj, scor 2-2, într-un meci din etapa cu numărul 29 din Superliga.

Echipa lui Dan Petrescu este pe locul 2 cu 60 de puncte, în timp ce Sepsi este pe 6 cu 42 de puncte.

Clujenii au început în forță și au avut două ocazii, dar gazdele au deschis scorul în minutul 10. Ștefănescu a centrat din lovitură liberă, iar Mark Tamas a marcat cu o lovitură de cap. Echipa lui Dan Petrescu a continuat să preseze, iar în minutul 32 a venit și golul egalizator. Deac a centrat din corner, iar Yuri a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap. Patru minute mai târziu, campioana României a preluat conducerea după golul lui Janga.

Covăsnenii au marcat golul egalizator în repriza a doua. În minutul 73, Safranko a preluat nestingherit în careu, de lângă Kolinger, și a marcat.

Sepsi Sf. Gheorghe – CFR Cluj, echipele de start

Sepsi: Niczuly – Bălașa, Ninaj, Tamas, Dumitrescu – Ștefănescu, Păun, Francisco, Matei – Tudorie, Safranko
Rezerve: Began, I. Gheorghe, Achahbar, Ispas, Ciobotariu, Radoslav, Papa, Kocsis, Rondon
Absenți: R. Varga, J. Rodriguez (accidentați)
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Scuffet – Braun, Kolinger, Yuri, Camora – Deac, Boateng, Muhar, Krasniqi – Janga, Petrila
Rezerve: Sava, Peteleu, Țîru, Hoban, Cvek, Bordeianu, Filip, Fica, Yeboah
Absenți: Maglica (suspendat), Burcă (accidentat)
Antrenor: Dan Petrescu