Sergio Ramos, gest scandalos la finalul meciului cu Bayern: și-a ieșit efectiv din minți/ Video

Sergio Ramos nu traversează cea mai bună parte a carierei sale la PSG, iar nervii au cedat la finalul meciului cu Bayern Munchen.

Înfrângerea din meciul de Liga Campionilor și forma slabă pe care o traversează PSG a aprins spiritele la Paris.

Sergio Ramos lovește un fotoreporter

La finalul meciului cu Bayern Munchen, Sergio Ramos și coechipierii săi au mers să îi salute pe fanii parizieni.

Pe pista stadionului Parc de Princes s-au adunat armate de fotoreporteri. În căutarea celui mai bun cadru, un fotoreporter l-a atins din greșeală pe Sergio Ramos.

Spaniolul s-a întors nervos către acesta și l-a împins violent. Inițial, Ramos mai atrăsese atenția unui fotoreporter că este prea aproape.

Vedetele lui PSG au explodat

Sergio Ramos și colegii de la PSG sunt extrem de nervoși. În urmă cu câteva zile, în vestiarul celor de la PSG a izbucnit un scandal de proporții.

PSG a fost eliminată din Cupa Franței chiar de marea rivală Olympique Marseille. Ulterior, în campionat parizienii au pierdut fără drept de apel în fața celor de la Monaco.

L’Equipe scrie că, imediat după finalul meciului cu Monaco, în vestiarul lui PSG ar fi avut loc un conflict extrem de aprins.

Directorul sportiv Louis Campos le-a reproșat jucătorilor lipsa de agresivitate și de combativitate.

Acuzațiile lui Campos nu au rămas fără răspuns. Imediat vedetele lui PSG au luat foc și au început un adevărat război.

Neymar a dat tonul și l-a pus la punct pe Campos. Ulterior, alți jucători de la PSG au intervenit și au dat replici directorului sportiv.

Totul a degenerat extrem de rapid, iar jurnaliștii francezi susțin că totul a fost foarte aproape de un scandal fizic.

Nemții câștigă la Paris

Duelul șoc din ”optimile” Ligii Campionilor, PSG- Bayern, a oferit o primă repriză de fotbal total dar fără reușite pe tabela de marcaj.

Bavarezii au avut inițiativa în primele 45 de minute, iar în a 2-a repriză au prestat un joc similar cu cel din prima parte.

Eforturile au fost răsplătite imediat pe tabela de marcaj, iar Kingsley Coman a reușit să înscire după o imensă eroare comisă de Donnarruma.

În minutul 92, Pavard a fost eliminat de la Bayern pentru cumulul de cartonașe galbene.

În urma acestei victorii, Bayern Munchen este mare favorită pentru calificarea în sferturile competiției.

Returul de la Munchen se va juca pe data de 8 martie și pleacă de la 1-0 pentru Bayern Munchen.

Ne așteaptă un meci extrem de încins, asta pentru că starurile Parisului nu renunță la visul de a câștiga Uefa Champions League.

Fără regula golului marcat în deplasare, acest 1-0 al nemților nu va cântări la fel de greu. Uefa Champions League ne-a obișnuit deja ca retururile să fie extrem de spectaculoase și cu răsturnări de situație.