Seara românilor în Arabia Saudită! Duel fabulos între Mirel Rădoi şi Șumudică + Execuția excelentă a lui Mitriță

Seara românilor în Arabia Saudită! Echipa lui Mirel Rădoi, Al Tai, și echipa lui Marius Șumudică, Al Raed, s-au întâlnit în etapa a 22-a din campionatul Arabiei Saudite.

Derby-ul românilor s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după un meci incendiar, plin de ocazii la ambele părți. De asemenea, a înscris și Alexandru Mitriță, după un voleu la care portarul nu a avut nici o șansă.

Spectacol în derby-ul românilor

Spectacol în derby-ul românilor! Meciul a început în forță, iar în prima repriză au fost marcate 4 goluri în 32 de minute. Primul marcator al partidei a fost Alex Mitriță. Jucătorul celor de la Al Raed a trimis un șut puternic în vinclu, din voleu.

Formația fostului selecționer a egalat în minutul 24, după o execuție bună a lui Mbneza. Totuși, Al Raed a revenit repede în avantaj după ce Fouzair (min 28) a profitat de o ieșire eronată a portarului celor de la Al Tai.

Scorul final a fost stabilit de către Mbenza, care a reușit dubla pentru Al Tai. Acesta a marcat în minutul 32, printr-o scăriță peste portarul lui Marius Șumudică.

În repriza secundă nici una dintre formații nu a forțat victoria. Al Tai a avut posesia, iar Al Raed a fost peste formația lui Rădoi la șuturile pe poartă.

După acest rezultat, echipa lui Mirel Rădoi este pe locul 8, iar formația antrenată de Marius Șumudică se află pe locul 9.