Duelul românilor Contra și Rădoi, decis de un autogol cum rar se poate vedea! Bănel ar fi invidios!

Cosmin Contra (47 de ani) a preluat-o recent pe Damac, locul 7 în Saudi Liga, și astăzi a înfruntat-o pe vecina de clasament, Al-Tai, formația antrenată de Mirel Rădoi (41 de ani) și ocupanta locului 8, în etapa cu numărul 20 din campionatul Arabiei Saudite.

Gazdele, echipa lui Rădoi, au deschis scorul. Harzan a marcat în minutul 33, iar Al-Tai a intrat la pauză în avantaj.

După pauză, elevii lui Contra au egalat în doar două minute din repriza a doua, prin Al-Sarhani. Making a răsturnat tabela, făcând 2-1 pentru oaspeților la doar șase minute după ce Contra l-a trimis în teren.

Scorul final, 3-1 pentru Damac, a fost stabilit însă în minutul 74, după un autogol cum rar se vede pe terenușl de fotbal. Al Jabeeri la o minge centrată în careu și a trimis cu efect în colțul portarului, rămas fără replică.