Răzvan Lucescu face dezvăluirea momentului! Amănunte incendiare din vestiarul celor de la PAOK Salonic. A rescris istoria pe banca grecilor

Răzvan Lucescu face dezvăluirea momentului! Au apărut amănunte incendiare din vestiarul celor de la PAOK Salonic. Antrenorul român a rescris istoria pe banca formației din Grecia. Performanță notabilă pentru tehnician.

Formația lui Răzvan Lucescu a obținut o victorie spectaculoasă în UEFA Conference League. PAOK a câștigat cu Aberdeen, scor 3-2, echipa alb-negrilor fiind pe prima poziție în grupa G.

Răzvan Lucescu face dezvăluirea momentului!

De altfel, tehnicianul român a devenit antrenorul cu cele mai multe partide din istoria celor de la PAOK, fiind vorba despre 214 meciuri.

„A fost un meci pe care trebuia să-l câștigăm, fără îndoială. Am avut ocazii și în prima repriză, am fost la conducerea jocului. În a doua repriză totul a luat-o razna timp de zece minute.

Am continuat să credem și am reușit. Totul este dificil, toți trebuie să fim puternici pentru toate cele 90 de minute. Trebuie să învățăm din aceste situații. Fiecare joc este dificil și are un moment critic, trebuie să fim concentrați 90 de minute. Ne-am bucurat în minutul 93 și trebuie să învățăm și să credem până la capăt.

Acum ne uităm, cu siguranță, spre meciul cu AEK. Avem un meci greu, toată lumea ar trebui să fie încrezătoare și pregătită”, a spus Răzvan Lucescu, conform Sport24.gr.