Dan Petrescu se va enerva cumplit! Atac devastator la adresa vedetei de la CFR Cluj. L-a distrus în direct

Dan Petrescu se va enerva cumplit! Atac devastator la adresa vedetei de la CFR Cluj. L-a distrus în direct pe unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei din gruia. Asta după ce fotbalistul a fost şi într-un conflict cu fostul antrenor, Adrian Mutu.

Dan Petrescu îşi va ieşi din minţi când va auzi ce s-a spus despre Panagiotis Tachtsidis. Grecul a fost protagonistul unui scandal monstru la CFR Cluj, după ce l-a criticat pe antrenorul Adrian Mutu pentru renunțarea acestuia.

Dan Petrescu se va enerva cumplit!

Valeriu Răchită e convins că Dan Petrescu se va descotorosi de mijlocașul grec în această vară. Noul antrenor al CFR-ului se pregătește să renunţe la mai mulţi jucători. Răchită e convins că Panagiotis Tachtsidis se va număra printre jucătorii care vor părăsi Gruia.

”Pe Tachtsidis îl luăm noi. I-am făcut deja o ofertă la Old Boys Petrolul. Jucăm cu Old Boys Rapid şi cu naţionala artiştilor. Vine să joace 90 de minute, dar şi pentru repriza a treia îl luăm. Are calităţi mari.

Bea bine, cântă greceşte perfect. A spus şi Mutu că are mai multe goluri marcate decât are meciuri jucate în Serie A”, a comentat Răchită, conform fanatik.ro.

După ce a rupt contractul cu CFR Cluj, în urma eșecului la scor suferit în Cupa României, 0-4 cu Corvinul, Adrian Mutu a avut un schimb dur de replici, de la distanță, cu Tachtsidis.