Răzvan Lucescu nu s-a abținut! Anunț clar după victoria lui PAOK Salonic. Ce obiectiv are echipa românului

Răzvan Lucescu nu s-a abținut. După victoria lui PAOK Salonic antrenorul a dezvăluit ce obiectiv are echipa sa.

PAOK Salonic a câștigat, scor 2-0, meciul cu Atromitos, pe teren propriu, și este pe locul al 2-lea în clasamentul Super League, cu 17 puncte acumulate, la două puncte în spatele liderului Olympiakos.

Răzvan Lucescu anunță obiectivul lui PAOK

PAOK a câștigat meciul cu Atromitos, golurile fiind marcate de Magomed Ozdoev (minutele 44 și 51).

„Adevărul este că este pentru prima dată când câștigăm după o pauză (n.r. competițională, generată de meciurile echipei naționale) în ultimii ani. De obicei, nu sunt pe deplin mulțumit. Este felul meu de a fi. Rezultatul este bun.

A fost un meci care a fost sub controlul nostru. În ultimele 4-5 minute am avut emoții pentru că nu am gestionat bine unele mingi. Am dus jocul în unele situații în care nu trebuia. Acele mingi pe care nu trebuia să le pierdem ne-au ținut sub o presiune și o tensiune. Suntem pe un drum bun, e normal ca timpul să lucreze în favoarea noastră, e normal să fim în această situație”, a spus Răzvan Lucescu la finalul meciului, potrivit Sport24.

PAOK se află pe locul al 2-lea în clasamentul Super League. Are 17 puncte acumulate după primele 8 etape, cu două mai puține decât liderului Olympiakos (19 puncte în 7 meciuri).