Probleme mari pentru Cosmin Olăroiu! Antrenorul român va ajunge la spital. Chiar el a făcut dezvăluiri complete

Probleme mari pentru Cosmin Olăroiu! Antrenorul român va ajunge la spital. Chiar el a făcut dezvăluiri complete.

Cosmin Olăroiu (53 de ani) a dezvăluit faptul că are probleme de sănătate, astfel ar putea să nu mai antreneze formația Al-Sharjah din Emiratele Arabe Unite.

Probleme mari pentru Cosmin Olăroiu

Declarațiile au fost făcute după ce a câștigat Cupa Președintelui cu Al-Sharjah, un meci care a avut nu mai puțin de 28 de penalty-uri.

Totuși, există zvonuri conform cărora antrenorul român ar fi dorit la echipa națională din Emirate.

„Trebuie să văd dacă pot continua sau nu. Trebuie să fac niște controale. Am anumite probleme la coapsă și nu pot merge bine. Nu-mi pot face munca așa cum vreau”, a transmis Olăroiu, conform presei din Emirate, citată de Digi Sport.

Formația lui Olăroiu a câștigat contra celor de la Al-Ain finala Cupei Președintelui din Emiratele Arabe Unite. Scorul a fost 1-1 în timpul regulamentar și a ajuns la 13-12 la penalty-uri.

Este a 10-a Cupă a Președintelui din istoria clubului și a doua consecutivă. Olăroiu a cucerit trofeul și în stagiunea precedentă. Pentru el, este al 18-lea trofeu cucerit în Asia și al 17-lea în Golf. A obținut cel puțin un trofeu cu toate cele 5 echipe pe care le-a antrenat.

Al-Sharjah se situează pe locul 6 în campionat, la șase puncte distanță de locul 3, dar mai are două etape de jucat până la final. Primele trei echipe din clasament se vor califica în preliminariile Ligii Campionilor Asiei.