Președintele CFR Cluj, Cristi Balaj, recunoaște că Dan Petrescu îi dă emoții: Am avut un deja-vu, îmi este greu să privesc finalurile de joc

CFR Cluj s-a impus cu emoții în primul meci al noului sezon din Superliga României cu Rapid, 1-0.

Yuri a marcat singurul gol al partidei, însă în prelungirile partidei  arbitrul a acordat primul penalty din istoria campionatului românesc cu ajutorul VAR. Bălgrădean a apărat șutul lui Albu, iar CFR a bifat prima victorie.

Președintele campioanei României a vorbit la finalul meciului, recunoscând că îi este greu să privească finalurile de partidă, după șocul cu Pyunik, când armenii au egalat în minutul 89, respectiv 119 de prelungiri.

„Trăim intens finalul de meci! Nu în fiecare zi e duminică, e sâmbătă deocamdată, nu s-a mai nimerit să luăm gol pe final. Am avut un deja-vu, îmi este greu să privesc finalurile de joc. Trebuie să vedem ce putem să facem pentru a nu mai ajunge în aceste situații. Explicația e simplă, trebuie să mai dăm un gol. Am avut ocazii, am atacat.

Îi dedicăm victoria patronului. Le mulțumim suporterilor, au afișat acel banner. Cu toții am jucat pentru el. Este un om și o persoană care a fost de fiecare dată alături de club. Am povestit astăzi cu el. Membrii familiei m-au rugat să demontez acele informații false legate de starea lui de sănătate. Este bine, se recuperează, am discutat astăzi cu el, repet.

Este complet fals ce a apărut legat de anumite complicații pe care le-ar avea. Evoluează foarte bine, le mulțumim medicilor specialiști. Sunt convins că va reveni cât de repede alături de noi.

Vrem să obținem mai multe performanțe pe plan internațional. Calificându-ne în Conference League, în grupe, și având mai multe victorii, automat am fi în obiectiv. În plus, trebuie să câștigăm campionatul, Cupa României. Avem speranțe după meciul de astăzi, am întâlnit o echipă Rapid foarte bună”, a declarat Cristi Balaj la finalul partidei din Gruia, potrivit sport.ro.