Omul lui Adrian Mititelu face anunţul serii! Dezvăluiri de ultimă oră după egalul cu Dinamo. Obiectivul oltenilor în acest sezon + Avertisment pentru jucători înaintea meciului cu CFR Cluj

Omul lui Adrian Mititelu face anunţul serii! Dezvăluiri de ultimă oră după egalul cu Dinamo. Obiectivul oltenilor în acest sezon. Avertisment pentru jucători înaintea meciului cu CFR Cluj

Omul lui Adrian Mititelu, declarații de ultimă oră! Hotărârea luată la finalul remizei cu Dinamo din Cupa României. Conducerea a decis.

Omul lui Adrian Mititelu face anunţul serii!

Jucătorii lui Adrian Mititelu au remizat cu Dinamo, scor 1-1, în cadrul grupei C din Cupa României. Bahassa a reușit să aducă un punct în Bănie, în urma unui penalty obținut, finalizat, de altfel, cu succes.

Pentru gazde a marcat Costin Amzar, care a și deschis scorul partidei, în minutul 18.

Paul Răducan, cel mai nou membru din staff-ul oltenilor, tehnician care deține licența PRO, s-a recomandat a fi mulțumit de prestația elevilor săi.

Antrenorul oltenilor susține că scorul a fost unul echitabil, având în vedere jocul ambelor echipe din această seară, pe Arena Națională.

”Un meci de cupă, între Dinamo și Craiova, un derby putem spune. În prima repriză, adversarii au avut un joc mai puternic, iar la pauză am reglat situația prin schimbări.

Repriza a doua putea fi cu succes, am obținut un rezultat de egalitate, un rezultat care este egal cu  realitatea. La pauză am reglat situația cu Negru, l-am reintrodus pe poziția sa normală, a reintrat Achim la mijloc și situația s-a reglat întru totul!”, a declarat Paul Răducan, la finalul partidei dintre FCU – Dinamo, scor 1-1.

Tehnicianul din Bănie a vorbit despre obiectivul alb-albaștrilor în ceea ce privește Cupa României. Oltenii se vor concentra în continuare pe meciurile din Superliga, fiind motivația să ducă cele trei puncte acasă, în următorul duel cu CFR Cluj.

”Cupa pentru Craiova ar însemna un trofeu și desigur ca ne-ar onora. Nu facem altceva decât să luptăm cu toată seriozitatea. Am vrea să ajungem în finală, însă mai este mult până atunci. Ne concentram pe partidele din Superliga.

În joc sunt cele trei puncte de care avem nevoie, am pierdut pe teren propriu etapa trecută, etapa următoare vom fi la dublu în ceea ce privește motivația. Nu trebuie să pierdem. Lucrăm pentru asta. Sunt convins că vom face un rezultat bun la Cluj!” a încheiat Răducan, în direct la Digi Sport.

FCU Craiova se va duela, în deplasare, cu CFR Cluj, duminică seară, de la ora 21.00, în cadrul rundei #11 din cadrul Superligii.